Payout & Points

2014 Final Points Standings

–Tired of filling out your owner information on you tech cards? Bring a mailing label and place it in the correct area! –

Super Pro * Money Class

  • Delay box is optional
  • Helmet required
  • Must meet general safety requirements
Dennis Quillen
5100
Rick Keenan
4300
Mick Boyington
4000
John Russell
3400
Mitch Williams
2900
Bruce Tenney
2900
Troy Grove 1600
Mike Reutzel
Casey Jo Garrett

Steve Runge

1300

800

600


Pro ET * Money Class

  • Delay box is illegal
  • Trans brake and two step are allowed
  • Helmet required
  • Must meet general safety requirement

Phil Adler


Rick Ockerman

Dick Zieser

Arnold Kurfman


Bob Welte


Jim Winters Sr.


Blake Hansen


Dave Roisen








5200


4800


4400


3100


1900


1800


1600


1300




Pro 1 * Trophy Class

  • Optional open exhaust and drag slicks
  • Helmet may be required (contact track management for questions)
  • Must meet general safety requirements
  • Win or lose first round, ALL come back for second round

Ron Thielen
6700
Brent Smith

Heather Nigro

Glen Knight Jr.

6600

6500

5400

Alex Anderson
5100
Justin Rankin

Collin Bonebrake

4900

3300

Pat Scully
3200
Wayne Flatten
Chris Mann
2500

2400

Pro 2 * Trophy Class

  • Requires mufflers and DOT approved tires
  • Helmet required for T-tops, convertibles, etc.
  • Must meet general safety requirements
  • Win or lose first round, ALL come back for second round

Loren Tungevick
6600
Mike Mentzer

Carlos De La Cruz

4200

2600

Eric McMichael

Rick Gruhlke

2300

2200

Oscar Garcia

James Chance

Kenny Skogland

Ben Elmore

Cory Becker

2000

1900

1600

1400

1400

Pro 3 * Trophy Class

  • Open to motorcycles and ATVs
  • Jacket, gloves, and helmet required
  • Must meet general safety requirements
  • Win or lose first round, ALL come back for second round

Dave Roisen


Tony Roisen


Dustin Ross


Jeff Osborn


Bob Whiting


Zak Taylor


Tom Krava


Cory Beck


Shane Roisen


Don Planting


3600


1900


1700


1300


1200


1100


1000


1000


1000


1000



Junior Dragster * Trophy Class

  • Win or lose first round, ALL come back for second round


Julia Merrill

Ayden Stepp

Cole Grandgeorge

Gabriel Slifka

Grant Koehler

Taylor Hanson

Allison Graff

Talan Tabor

Breana Heifner

6800

6700

5300

1400

1200

1100

900

600

200